II Konferencja
Cyfrowe narzędzia Google w szkole.

Supernarzędzia dla supernauczycieli
i superdyrektorów.

Termin

22 marca 2025 r.

godzina 9:30

Organizatorzy

Patronat

Miejsce konferencji

Dwujęzyczne Szkoły im. Władysława Kopalińskiego
ul. Nadbrzeżna 12
43-300 Bielsko-Biała

Link do map Google

Co na konferencji?

Chromebooki

Chromebooki to wyjątkowe narzędzia edukacyjne, które zyskują coraz większą popularność w szkołach. Są przystępne cenowo, wytrzymałe, łatwe w obsłudze i bardzo dobrze zabezpieczone. Na konferencji każdy będzie mógł zobaczyć jak działa pracownia Chromebooków w szkole, a także wziąć udział w warsztatach z wykorzystaniem tych urządzeń.

Google Workspace

Google Workspace for Education to pakiet narzędzi stworzony specjalnie dla placówek edukacyjnych. Oferuje nie tylko efektywne zarządzanie instytucją, lecz także wygodny pakiet narzędzi, ułatwiający pracę zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Pokażemy jak wygląda wdrożenie tego pakietu do szkoły z certyfikatem Szkoły Referencyjnej Google.

Ergonomia pracy

Dzięki narzędziom Google, praca nauczycieli i dyrektorów staje się bardziej ergonomiczna i efektywna. Wprowadzając innowacyjne rozwiązania, Google ułatwia organizację pracy nauczycieli, co skutkuje lepszą organizacją lekcji i śledzeniem postępów uczniów. Podamy konkretne przykłady, które u nas działają.

Sztuczna inteligencja

W dzisiejszym świecie, sztuczna inteligencja staje się nieodłącznym narzędziem wspierającym codzienną pracę nauczyciela. Dzięki swoim zaawansowanym algorytmom i możliwościom analizy danych, SI może rewolucjonizować sposób, w jaki przygotowywane i prowadzone są zajęcia oraz oceniana jest praca uczniów. Na konferencji będzie można samemu przetestować te sposoby.

Druk 3D

Druk 3D rewolucjonizuje edukację, stając się narzędziem w kształtowaniu umiejętności praktycznych i kreatywności uczniów. Zapewniając interaktywne doświadczenia, rozwija umiejętności problem-solving oraz wizualizację abstrakcyjnych koncepcji. Pokażemy jak wykorzystywać

Google Classroom

Na konferencji pozwolimy zgłębić tajniki skutecznego prowadzenia lekcji w Google Classroom, tworzenia innowacyjnych projektów edukacyjnych oraz wykorzystywania zaawansowanych funkcji tej platformy. Poznaj nowe metody motywacji uczniów, optymalizacji procesu nauczania i budowania interaktywnych materiałów dydaktycznych.

Zarządzanie placówką

Profesjonalny adres strony internetowej oraz skrzynki pocztowej. Szybka komunikacja z uczniami i nauczycielami. Szybkie i wygodne tworzenie dokumentów wśród nauczycieli, administracji szkolnej i specjalistów., które uprości rzeczy takie jak choćby przekazywanie zastępstw, czy rozliczanie wynagrodzeń. To tylko niektóre tematy, które omówimy.

Bezpieczeństwo

Komunikacja między dyrekcją, nauczycielami i uczniami musi być zorganizowana w sposób wygodny i bezpieczny. Zapewnienie bezpieczeństwa danych uczniów i nauczycieli staje się niezwykle istotne. Pokażemy jak Google Workspace pomaga nam tworzyć bezpieczne środowisku nauczania i uczenia.

Klasy 1-3

Technologia staje się nieodłącznym elementem życia, dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci, jak korzystać z niej w sposób kreatywny i bezpieczny. Pokażemy jak wygodnie i intuicyjnie dzieci mogą pracować na Chromebookach z wykorzystaniem narzędzi Google, jakie narzędzia i aplikacje są dla nich dostępne, oraz jak można wykorzystać te technologie do rozwijania ich umiejętności poznawczych i kreatywności. 

Prelegenci i goście (alfabetycznie)

Paweł Czerwony

Head of Google for Education | Europa Centralna i Wschodnia. Ekspert w branży produktów EdTech i multimedialnych. Jest członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej przy Ministerstwie Edukacji w Polsce oraz Starszym Doradcą w Fundacji EdTech Poland. Wykładowca na kilku uniwersytetach. Ma doświadczenie w operacjach biznesowych na 5 kontynentach (ponad 80 krajów).

Piotr Szlagor
Nauczyciel matematyki i wicedyrektor w Referencyjnej Szkole Google. Certyfikowany Trener Google. Miłośnik programowania, technologii chmurowych i ich wykorzystania w edukacji. Chromebook power user. Od wielu lat korzysta z platform e-learningowych do nauczania matematyki w Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej.

Przemysław Szlagor
Nauczyciel matematyki w Dwujęzycznych Szkołach im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Certyfikowany Trener i Innowator Google for Education oraz jeden z liderów GEG Poland. Administrator szkolnego Google Workspace. Pasjonat edukacji, technologii, koszykówki i astronomii. Wykorzystuje technologię i programowanie na zajęciach, prowadzi autorskie warsztaty. Twórca serwisu neo-mat.pl